window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-Y3Y302N1BZ');

Eko jednorazový riad?! Eko poháre?!

Čoraz viac sa hovorí o ekologických dopadoch nášho (ľudského) konania na prírodu a planétu. Globálne otepľovanie, náhle zmeny počasia, veľké výkyvy teplôt. Znečistenie vôd, oceánov, morí a riek. Skrátka naše životné prostredie je znečistené, kontaminované rôznym odpadom. Tento krátky článok vám prezradí, čo je skutočný eko jednorazový riad a prečo to nie je najlepšie riešenie.

Znečistenie vôd morí odpadom

Eko jednorazový riad

Jednorazový riad je, bohužiaľ, v gastro priemysle ťažko nahraditeľnou komoditou. Museli by ste zmeniť vaše požiadavky a správanie. Museli by ste zostať v reštaurácii a najesť sa z opakovane použiteľných tanierov a pohárov. Museli by ste zabudnúť na jedlo a nápoje so sebou. Zabudnúť na donášku jedla domov, či do práce. Pravdaže sa, s rastúcim odporom k rôznym plastovým, papierovým alebo polystyrénovým obalom, začali objavovať rôzne eko náhrady. No ukazuje sa, že tie skutočné eko poháre, eko nádoby, eko taniere a ich výroba je náročnejšia, ako výroba ich predchodcov a preto sa to premieta do ich vyššej ceny. Lacnejšie eko riady sú väčšinou ťažko rozložiteľné a odbúrateľné v životnom prostredí alebo dokonca vôbec.

eko jednorazový riad

Skutočný eko riad

V súlade so stále rastúcim dopytom po výrobkoch, ktoré sú trendové a „zelené“ spoločnosť GoldPlast rozširuje sortiment materiálov, ktoré používa vo svojej kolekcii „Udržateľný riad„. Sú vyrobené z dreva, celulózovej buničiny a CPLA. Vzhľadom na tlak spotrebiteľov prichádza rozhodnutie používať certifikovaných dodávateľov a rozhodnutie certifikovať produkty eko kolekcie značkou kompostovateľnosti DINCERTCO. Produkty, ktoré pripomínajú prírodu, s hrubými textúrami a jednoduchými materiálmi. Trvalo udržateľný riad spoločnosti GoldPlast je ideálnou voľbou pre čas strávený s rodinou a priateľmi, elegantné a praktické riešenie, ktoré zabezpečí, že každý okamih využijete čo najlepšie. Pre všetkých, ktorí to myslia s ekológiou naozaj vážne.

Áno, skutočne sa tento eko riad dá kompostovať!

Ďalšie články

Go to Top