(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-76345627-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Úvod»Gastro Blog»Eko jednorazový riad?! Eko poháre?!

Eko jednorazový riad?! Eko poháre?!

Čoraz viac sa hovorí o ekologických dopadoch nášho (ľudského) konania na prírodu a planétu. Globálne otepľovanie, náhle zmeny počasia, veľké výkyvy teplôt. Znečistenie vôd, oceánov, morí a riek. Skrátka naše životné prostredie je znečistené, kontaminované rôznym odpadom. Tento krátky článok vám prezradí, čo je skutočný eko jednorazový riad a prečo to nie je najlepšie riešenie.

Znečistenie vôd morí odpadom

Eko jednorazový riad

Jednorazový riad je, bohužiaľ, v gastro priemysle ťažko nahraditeľnou komoditou. Museli by ste zmeniť vaše požiadavky a správanie. Museli by ste zostať v reštaurácii a najesť sa z opakovane použiteľných tanierov a pohárov. Museli by ste zabudnúť na jedlo a nápoje so sebou. Zabudnúť na donášku jedla domov, či do práce. Pravdaže sa, s rastúcim odporom k rôznym plastovým, papierovým alebo polystyrénovým obalom, začali objavovať rôzne eko náhrady. No ukazuje sa, že tie skutočné eko poháre, eko nádoby, eko taniere a ich výroba je náročnejšia, ako výroba ich predchodcov a preto sa to premieta do ich vyššej ceny. Lacnejšie eko riady sú väčšinou ťažko rozložiteľné a odbúrateľné v životnom prostredí alebo dokonca vôbec.

eko jednorazový riad

Skutočný eko riad

V súlade so stále rastúcim dopytom po výrobkoch, ktoré sú trendové a „zelené“ spoločnosť GoldPlast rozširuje sortiment materiálov, ktoré používa vo svojej kolekcii „Udržateľný riad„. Sú vyrobené z dreva, celulózovej buničiny a CPLA. Vzhľadom na tlak spotrebiteľov prichádza rozhodnutie používať certifikovaných dodávateľov a rozhodnutie certifikovať produkty eko kolekcie značkou kompostovateľnosti DINCERTCO. Produkty, ktoré pripomínajú prírodu, s hrubými textúrami a jednoduchými materiálmi. Trvalo udržateľný riad spoločnosti GoldPlast je ideálnou voľbou pre čas strávený s rodinou a priateľmi, elegantné a praktické riešenie, ktoré zabezpečí, že každý okamih využijete čo najlepšie. Pre všetkých, ktorí to myslia s ekológiou naozaj vážne.

Áno, skutočne sa tento eko riad dá kompostovať!

eko pohár kompostovateľný
kompostovateľný eko tanier
Eko tanier na polievku kompostovateľný
Pozrieť celý sortiment eko riadu

Ďalšie články

Go to Top