(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-76345627-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
Úvod»Gastro Blog»Opakovane použiteľný plastový riad

Opakovane použiteľný plastový riad namiesto jednorazového riadu

Je lepšie použiť jednorazový plastový riad alebo je lepšie používať moderný opakovane použiteľný plastový riad, ktorý môžete umývať v umývačke riadu? Alebo je riešením používať rozložiteľný, kompostovateľný jednorazový riad? To je otázka dneška a budúcnosti.

  • Použiť a vyhodiť jednorazový plastový riad?

  • Použiť, vyhodiť a recyklovať jednorazový plastový riad?

  • Použiť, znovu použiť, používať až 500krát a potom vyhodiť a 100% recyklovať?

Produkty a výrobky spoločnosti GoldPlast – plastový riad boli navrhnuté tak, aby vydržali niekoľko umývacích cyklov v umývačke riadu a dali sa opakovane používať. Toto vedie k výraznému zníženiu vplyvu na životné prostredie a väčšiu ekonomickú výhodu pre konečného spotrebiteľa.

Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť preskúmala metódy navrhovania výrobkov plastového riadu tak, aby boli odolnejšie voči opakovanému umývaniu v súlade s európskou normou EN 12875: 2005 a aby boli bezpečné pre styk s potravinami v súlade so smernicami MOCA týkajúcimi sa viacúčelových výrobkov.

Vďaka použitiu vybraných surovín, jednoduchému polyméru (na zjednodušenie triedenia a zlepšenie recyklovateľnosti) sú všetky výrobky 100% recyklovateľné a ľahko použiteľné.

Všetko však závisí od našej uvedomelosti a civilizovanosti!

Ak sa správame civilizovane  dodržiavame pravidlá, každá obec, každé obydlie, každá rodina, môže prispieť k tomu, aby sme dali druhú šancu a život tomu, čo vyhadzujeme.

Viac informácií o výrobkoch GoldPlast nájdete na www.plastovyriad.sk

logo plastovyriad.sk

Používajte opakovane použiteľný riad

Najekologickejšie riešenie je používať do konca životnosti a potom 100% recyklovať.

misky a nádobky na finger food

FINGER FOOD

Až 50 krát použiteľné
Až 50 umývacích cyklov v umývačke riadu

Zistiť viac
Nerozbitné poháre

NEROZBITNÉ POHÁRE

Až 350 krát použiteľné
Až 350 umývacích cyklov v umývačke riadu

Zistiť viac
stolový riad, opakovane použiteľný

STOLOVÝ RIAD

Až 50 krát použiteľné
Až 50 umývacích cyklov v umývačke riadu

Zistiť viac

Ďalšie články

Go to Top